Wśród zalet naszej inwestycji bardzo często wymieniamy doskonałą lokalizację w pobliżu centrum Bielska-Białej. Czasami jednak trzeba się wyrwać z miasta. Na szczęście również pod tym względem Bielsko-Biała i okolica nie zawodzą!

Miasto w górach, czy… góry w mieście?
Okolica oferuje niemal niezliczone możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. W
zasadzie nie trzeba opuszczać miasta, by znaleźć się w górach. Kilka minut jazdy z centrum wystarczy, by znaleźć się na szlaku na Kozią Górę, Magurkę Wilkowicką czy Szyndzielnię. Na tę ostatnią można dostać się również nowoczesną kolejką gondolową, co czyni ją łatwo dostępną dla całych rodzin. Ale aktywnie czas na świeżym powietrzu można nie tylko w górach. Tereny rekreacyjne na Błoniach, ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy wokół lotniska czy tak zwane Bulwary Straceńskie są doskonałą alternatywą dla górskich wycieczek.

Na sportowo przez cały rok
Kilka lat temu Bielsko-Białą okrzyknięto polską stolicą kolarstwa górskiego. Wszystko za sprawą stworzonego na stokach Koziej Góry i Szyndzielni kompleksu górskich ścieżek rowerowych. Bliźniaczy kompleks powstał również w Szczyrku, są też plany, by połączyć oba miasta trasą wytyczoną specjalnie dla kolarzy górskich. Skoro już wspomnieliśmy Szczyrk, nie możemy zapomnieć, że przez wiele osób uznawany jest on za zimową stolicę Polski. Tutejsze kompleksy narciarskie nieustannie się rozwijają i co roku przyciągają rzesze miłośników białego szaleństwa. Bielsko-Białą i Szczyrk dzieli około 15 kilometrów, więc można się nimi cieszyć niemal na co dzień.

To tylko kilka z wielu możliwości spędzania wolnego czasu w Bielsku-Białej i okolicach – aby poznać je wszystkie nie wystarczy przyjechać na urlop, tu trzeba zamieszkać!